Oklejanie progów w samochodzie – zabezpieczenie lakieru
20 grudnia 2019
Pokaż wszystkie

Chyba nie ma takiej osoby we współczesnym świecie, która mogłaby się pochwalić idealnym zdrowiem. Wszyscy na coś chorujemy. Przynajmniej trzy razy do roku łapiemy przeziębienie, a do tego dolegają nam ciągłe infekcje gardła i ogólnie słaby stan fizyczny (a często również i psychiczny). To wszystko może być natomiast skutkiem nagromadzenia się różnych niekorzystnych substancji w organizmie. Jedynym na to rozwiązaniem jest eliminacja przyczyny problemu. Detox sokowy na pewno nam w tym pomoże. Dzięki niemu pozbędziemy się licznych toksyn, a poważniejsze problemy zdrowotne nagle same znikną i już do nas nie powrócą.

Detoks sokowy od podstaw

Zwykła „zdrowa” dieta często bowiem okazuje się niewystarczająca. W końcu niemalże wszyscy w dzisiejszych czasach interesujemy się metodami żywienia. Pilnujemy, by na naszych talerzach gościła jak największa ilość warzyw i owoców, kupujemy mięso ze sprawdzonych hodowli, unikamy laktozy i całkowicie rezygnujemy z glutenu. Odstawiamy też od siebie cukier i sól, bo wiemy, że te dwa produkty są tzw. „białą śmiercią”. Niby nie powinniśmy zatem narzekać na swoje zdrowie, a jednak po przeprowadzeniu podstawowych badań często okazuje się, że i tak cierpimy na różne choroby. Toksyn raczej nie unikniemy, ale możemy na bieżąco się ich pozbywać, przeprowadzając dwa razy w roku kompleksowy detoks sokowy. Nie jest on wcale wymagający. Nie musi trwać całego tygodnia, by okazał się skuteczny. Już nawet kilkudniowe oczyszczanie organizmu zapewni nam znakomite rezultaty, które dostrzeżemy niemalże od razu. Pamiętajmy tylko, by podczas tych paru dni detoksu trzymać się bezwzględnie jego zasad. Spożywajmy w tym czasie wyłączni soki przygotowane z naturalnych owoców i warzyw. Najlepiej twórzmy je samodzielnie. Świeżo wyciśnięty sok zachowuje bowiem największą ilość witamin i minerałów, na których powinno zależeć nam najbardziej – to one mają za zadanie wzmocnić nasz organizm i oczyścić go z toksyn.

Detox sokami a inne diety 

Jeżeli jednak nie przekonuje nas picie samych napojów owocowych i warzywnych przez kilka dni, taki detox sokami możemy zastąpić innym jadłospisem oczyszczającym. Poszukajmy tego rodzaju diet w Internecie. Któraś z nich na pewno przypadnie nam do gustu, dzięki czemu będziemy w stanie ją utrzymać.

Komentarze są wyłączone.